• JAKI JEST KOSZT USŁUGI?

Nie ma z góry ustalonej i stałej opłaty. Cena usługi zależy od wielu parametrów, takich jak: miejsce odbioru Klienta, odległość do pokonania do wybranych przez niego aut, ilość aut do oglądania, godzin ich dostępności (np. prywatni sprzedawcy są w pracy i można przyjechać tylko późnym popołudniem lub wieczorem), zakresu weryfikacji stanu technicznego auta (tylko oględziny i jazda próbna czy również kontrola w ASO lub w stacji diagnostycznej). To może być 1.000 zł, jak i 2.000 zł przy bardzo odległych lokalizacjach typu Stuttgart, Dortmund, Frankfurt nad Menem. Za każdym razem wyceniamy to indywidualnie. Nasz Klient otrzymuje kosztorys zawsze przed wyjazdem, a nie po nim czy w jego trakcie. Nikt nie jest zaskoczony kosztami - wszystko jest jasne, klarowane i ustalane zanim pokonamy wspólnie choćby jeden kilometr po auto. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego +48 570 571 582 w celu ustalenia szczegółowych warunków i kosztów współpracy.

  • CO WCHODZI W ZAKRES USŁUGI?

W zakres usługi wchodzi odbiór Klienta z Poznania lub Wrocławia, transport do wybranych samochodów, oględziny auta sprowadzanego z Niemiec, jazda próbna, sprawdzenie stanu technicznego (naprawy blacharsko-lakiernicze, podnośnik, diagnostyka komputerowa), sprawdzenie dokumentacji oraz historii samochodu, pomoc w negocjacjach cenowych oraz zawarciu umowy, tłumaczenie rozmów, pomoc w uzyskaniu tablic wyjazdowych wraz z ubezpieczeniem, pomoc w sprawdzeniu auta w ASO lub stacji diagnostycznej (opcjonalnie), asekuracja na autostradzie w drodze powrotnej do kraju na wypadek, gdyby Klient potrzebował jakiejkolwiek pomocy po stronie niemieckiej.

  • W JAKICH DNIACH ORGANIZUJEMY WYJAZDY?

W dni robocze od poniedziałku do piątku. W weekendy większość salonów, autohausów i placów w Niemczech nie pracuje, a i z osobami prywatnymi nie jest się łatwo umówić z powodu częstych wyjazdów weekendowych poza miejsce zamieszkania. W weekendy tez pozamykane są niemieckie urzędy - wydziały komunikacji, co powoduje brak możliwości uzyskania tablic wyjazdowych i nie będzie można wracać do Polski "na kołach".

  • JAKA JEST FORMA PŁATNOŚCI ZA AUTO?

Gotówka. Jest to najlepsze rozwiązanie. Przy płatności gotówką auto można zabrać i od razu wracać do domu. Przy płatności przelewem trzeba będzie czekać aż środki zostaną zaksięgowane na koncie sprzedawcy i do tego czasu auto nie zostanie nam wydane. Nie wystarczy potwierdzenie płatności. Płatność kartą lub wypłacanie euro z banku dopiero po obejrzeniu auta - odradzamy, bo może się zdarzyć, że polska karta bankowa nie zadziała w Niemczech i zrobi się kłopot, bo pieniędzy nie będzie można wypłacić i trzeba będzie wracać do Polski bez samochodu.

  • CZY WYMIENIAĆ ZŁOTÓWKI NA EURO NA GRANICY?

Odradzamy. To kłopotliwe, ryzykowne i na pewno nie jest tańsze. Granicę najczęściej przekraczamy w nocy, gdy większość kantorów jest pozamykana. Kursy walut są tam zazwyczaj wyższe, bo kantor liczy na klienta, który zapomniał wymienić euro wcześniej, a przed wjazdem do Niemiec musi po prostu to zrobić. Jest też ryzyko, że nocny kantor nie będzie mieć akurat 5-10 tys. euro na stanie, które potrzebujemy na kupno auta. Najlepiej wymieniać na euro walutę w miejscu zamieszkania.

  • CZY TRZEBA Z NAMI JECHAĆ?

Preferujemy wspólne wyjazdy z Klientami po auto. Sporadycznie zgadzamy się na zakup samochodu bez udziału Klienta. Możemy to zrobić pod warunkiem, że Klient kupujący auto, zapłaci przelewem bezpośrednio na konto sprzedawcy. Oczywiście po weryfikacji auta i dokumentów.

Wolimy unikać sytuacji ryzykownych i możliwego rozczarowania związanego z tym, że Państwa oczekiwania mogą się rozminąć z faktycznym wyglądem auta. I nie chodzi tu o to, że auto może się okazać wypadkowe bądź będzie w złym stanie technicznym, bo takiego auta na pewno byśmy nie kupili. Mowa tu o śladach użytkowych, niewielkich uszkodzeniach lakieru, zadrapaniach, wgniotkach czy zapachu w aucie. To mogą być rzeczy, które w naszych oczach będą akceptowalne, a w oczach Państwa dyskwalifikujące. Dlatego najlepiej, gdy Klient jedzie z nami i przy naszym doradztwie, sam decyduje czy auto mu odpowiada. Samochodu nie kupuje się co tydzień, wierzymy że każdy jest w stanie wyrwać ze swego życiorysu jeden dzień, by pojechać z nami po idealne dla siebie auto.

  • CZY MOŻNA ZABRAĆ ZE SOBĄ OSOBĘ TOWARZYSZĄCĄ?

Tak. I jest to nawet bardzo wskazane przy dużych odległościach do pokonania. Warto mieć wsparcie w podróży, zmiennika za kierownicą czy przyjacielskie doradztwo przy ostatecznym wyborze auta. Nie można też zapominać o bezpieczeństwie przewożenia pieniędzy. Z nami nikomu z Państwa nic nie grozi, ale do nas, Poznań, Wrocław skąd odbieramy Klientów, trzeba jeszcze dojechać, pociągiem lub autobusem, a tam przyda się dodatkowa ochrona dla euro.

  • CZY JEDZIEMY LAWETĄ?

Oferujemy transport samochodem osobowym. Jest szybciej, łatwiej i przyjemniej. Klientów odbieramy z Poznania, Wrocławia lub w innym uzgodnionym miejscu. Po zakupie samochodu w Niemczech pomagamy Klientowi uzyskać w niemieckim wydziale komunikacji tablice wyjazdowe, dzięki którym można wrócić do Polski zakupionym autem "na kołach". Jeśli jednak klient zdecyduje , że auto ma wracać na lawecie ( np. auto elektryczne ), to oczywiście również taką usługę realizujemy.

  • ILE TO TRWA?

Wyjazd trwa max. 24-30 godz. i to w przypadku najdalszych lokalizacji pod granicę holenderską, francuską czy belgijską. Najczęściej jest to kilkanaście godzin. Odbieramy Klientów najczęściej w godzinach nocnych lub porannych tak, aby na godz. 8.00-9.00 być przy pierwszym umówionym aucie. Wracamy po zakupieniu auta i załatwieniu wszystkich formalności w Niemczech, najczęściej wyjeżdżając w drogę powrotną w godzinach około- i popołudniowych. W Polsce jesteśmy w godzinach wieczornych lub najpóźniej nocnych.

W przypadku dodatkowych pytań zadzwoń +48 570 571 582 lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt

① Zadzwoń lub napisz 

 

 ☎ 570 571 582
✉ biuro@autazniemiec24.pl

② Formularz kontaktowy

captcha