• JAKI JEST KOSZT USŁUGI?

Nie ma z góry ustalonej i stałej opłaty. Cena usługi zależy od wielu parametrów, takich jak: miejsce odbioru Klienta, odległość do pokonania do wybranych przez niego aut, ilość aut do oglądania, godzin ich dostępności (np. prywatni sprzedawcy są w pracy i można przyjechać tylko późnym popołudniem lub wieczorem), zakresu weryfikacji stanu technicznego auta (tylko oględziny i jazda próbna czy również kontrola w ASO lub w stacji diagnostycznej). To może być 1.000 zł, jak i 2.000 zł przy bardzo odległych lokalizacjach typu Stuttgart, Dortmund, Frankfurt nad Menem. Za każdym razem wyceniamy to indywidualnie. Nasz Klient otrzymuje kosztorys zawsze przed wyjazdem, a nie po nim czy w jego trakcie. Nikt nie jest zaskoczony kosztami - wszystko jest jasne, klarowane i ustalane zanim pokonamy wspólnie choćby jeden kilometr po auto. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego +48 570 571 582 w celu ustalenia szczegółowych warunków i kosztów współpracy.

  • CO WCHODZI W ZAKRES USŁUGI?

W zakres usługi wchodzi odbiór Klienta z Poznania lub Wrocławia, transport do wybranych samochodów, oględziny auta sprowadzanego z Niemiec, jazda próbna, sprawdzenie stanu technicznego (naprawy blacharsko-lakiernicze, podnośnik, diagnostyka komputerowa), sprawdzenie dokumentacji oraz historii samochodu, pomoc w negocjacjach cenowych oraz zawarciu umowy, tłumaczenie rozmów, pomoc w uzyskaniu tablic wyjazdowych wraz z ubezpieczeniem, pomoc w sprawdzeniu auta w ASO lub stacji diagnostycznej (opcjonalnie), asekuracja na autostradzie w drodze powrotnej do kraju na wypadek, gdyby Klient potrzebował jakiejkolwiek pomocy po stronie niemieckiej.

  • W JAKICH DNIACH ORGANIZUJEMY WYJAZDY?

W dni robocze od poniedziałku do piątku. W weekendy większość salonów, autohausów i placów w Niemczech nie pracuje, a i z osobami prywatnymi nie jest się łatwo umówić z powodu częstych wyjazdów weekendowych poza miejsce zamieszkania. W weekendy tez pozamykane są niemieckie urzędy - wydziały komunikacji, co powoduje brak uzyskania tablic wyjazdowych i nie będzie można wracać do Polski "na kołach".

  • JAKA JEST FORMA PŁATNOŚCI ZA AUTO?

Gotówka. Jest to najlepsze rozwiązanie. Przy płatności gotówką auto można zabrać i od razu wracać do domu. Przy płatności przelewem trzeba będzie czekać aż środki zostaną zaksięgowane na koncie sprzedawcy i do tego czasu auto nie zostanie nam wydane. Nie wystarczy potwierdzenie płatności. Płatność kartą lub wypłacanie euro z banku dopiero po obejrzeniu auta - odradzamy, bo może się zdarzyć, że polska karta bankowa nie zadziała w Niemczech i zrobi się kłopot, bo pieniędzy nie będzie można wypłacić i trzeba będzie wracać do Polski bez samochodu.

  • CZY WYMIENIAĆ ZŁOTÓWKI NA EURO NA GRANICY?

Odradzamy. To kłopotliwe, ryzykowne i na pewno nie jest tańsze. Granicę najczęściej przekraczamy w nocy, gdy większość kantorów jest pozamykana. Kursy walut są tam zazwyczaj wyższe, bo kantor liczy na klienta, który zapomniał wymienić euro wcześniej, a przed wjazdem do Niemiec musi po prostu to zrobić. Jest też ryzyko, że nocny kantor nie będzie mieć akurat 5-10 tys. euro na stanie, które potrzebujemy na kupno auta. Najlepiej wymieniać na euro walutę w miejscu zamieszkania.

  • CZY TRZEBA Z NAMI JECHAĆ?

Preferujemy wspólne wyjazdy z Klientami po auto. Sporadycznie zgadzamy się na zakup samochodu bez udziału Klienta. Możemy to zrobić tylko pod dwoma warunkami: 1. przedpłaty 100 proc. środków na zakup auta, 2. samochód musi pochodzić z pewnego źródła, najlepiej salon oraz musi mieć niewielki przebieg i świeży rocznik.

Wolimy unikać sytuacji ryzykownych i możliwego rozczarowania związanego z tym, że Państwa oczekiwania mogą się rozminąć z faktycznym wyglądem auta. I nie chodzi tu o to, że auto może się okazać wypadkowe bądź będzie w złym stanie technicznym, bo takiego auta na pewno byśmy nie kupili. Mowa tu o śladach użytkowych, niewielkich uszkodzeniach lakieru, zadrapaniach, wgniotkach czy zapachu w aucie. To mogą być rzeczy, które w naszych oczach będą akceptowalne, a w oczach Państwa dyskwalifikujące. Dlatego najlepiej, gdy Klient jedzie z nami i przy naszym doradztwie, sam decyduje czy auto mu odpowiada. Samochodu nie kupuje się co tydzień, wierzymy że każdy jest w stanie wyrwać ze swego życiorysu jeden dzień, by pojechać z nami po idealne dla siebie auto.

  • CZY MOŻNA ZABRAĆ ZE SOBĄ OSOBĘ TOWARZYSZĄCĄ?

Tak. I jest to nawet bardzo wskazane przy dużych odległościach do pokonania. Warto mieć wsparcie w podróży, zmiennika za kierownicą czy przyjacielskie doradztwo przy ostatecznym wyborze auta. Nie można też zapominać o bezpieczeństwie przewożenia pieniędzy. Z nami nikomu z Państwa nic nie grozi, ale do nas, Poznań, Wrocław skąd odbieramy Klientów, trzeba jeszcze dojechać, pociągiem lub autobusem, a tam przyda się dodatkowa ochrona dla euro.

  • CZY JEDZIEMY LAWETĄ?

Nie. Oferujemy transport samochodem osobowym. Jest szybciej, łatwiej i przyjemniej. Klientów odbieramy z Poznania, Wrocławia lub w innym uzgodnionym miejscu. Po zakupie samochodu w Niemczech pomagamy Klientowi uzyskać w niemieckim wydziale komunikacji tablice wyjazdowe, dzięki którym można wrócić do Polski zakupionym autem "na kołach".

  • ILE TO TRWA?

Wyjazd trwa max. 24-30 godz. i to w przypadku najdalszych lokalizacji pod granicę holenderską, francuską czy belgijską. Najczęściej jest to kilkanaście godzin. Odbieramy Klientów najczęściej w godzinach nocnych lub porannych tak, aby na godz. 8.00-9.00 być przy pierwszym umówionym aucie. Wracamy po zakupieniu auta i załatwieniu wszystkich formalności w Niemczech, najczęściej wyjeżdżając w drogę powrotną w godzinach około- i popołudniowych. W Polsce jesteśmy w godzinach wieczornych lub najpóźniej nocnych.

W przypadku dodatkowych pytań zadzwoń +48 570 571 582 lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt

① Zadzwoń lub napisz

ul. Chłapowskiego 26/30
61-504 Poznań

 

 ☎ 570 571 582
✉ info@autazniemiec24.pl

② Formularz kontaktowy

captcha